Jak co roku uczniowie naszej szkoły, którym niestraszna jest wiedza o naszej małej Ojczyźnie, licznie wzięli udział w XXIV Konkursie Wiedzy o Kaszubach organizowanym przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Redakcję Dziennika Bałtyckiego. Serdeczne GRATULACJE dla Dominiki Gierszewskiej z IITEg która zajęła I miejsce!!!!
Opiekun konkursu: Ela Kowalewska

Uczennice: Joanna Czapp z klasy IV TOR oraz Dominika Gierszewska z klasy II TEg godnie reprezentowały naszą szkołę w kolejnym konkursie kaszubskim zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Otwarte Kaszuby”. Joanna zajęła II miejsce, zaś Dominika – III miejsce. Brawo! Opiekun konkursu: Ela Kowalewska
Ich wypowiedzi można obejrzeć pod poniższym linkiem:  http://magazynkaszuby.pl/2020/11/konkurs-kaszuba-rozstrzygniety/

Wielką radość szkole jak i sobie samym sprawiły laureatki kolejnego konkursu. W tym roku w wyjątkowej formule zdalnej przeprowadzonej pod opieką Elżbiety Kowalewskiej czyli Dyktandzie Kaszubskim 2020. I miejsce zajęła Amelia Formela z klasy I LOc natomiast na II miejscu uplasowała się Maria Mielewczyk z klasy III TE. Serdeczne GRATULACJE!!!!
Relacja z wręczenia nagród w Redzie:  http://www.kaszubi.pl/aktualnosci/aktualnosc/id/2051 , http://www.kaszubi.pl/aktualnosci/aktualnosc/id/2055

W dniu 3.12.2020r. o godz. 9 nasi uczniowie stanęli do boju w Olimpiadzie Przedsiębiorczości organizowanej przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie – obecnie najlepszą ekonomiczną uczelnię wyższą w Polsce. Olimpiada jest realizowana od 2005 r. i zyskała już statut jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Olimpiada odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, a dofinansowana jest ze środków Narodowego Banku Polskiego oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, będących partnerami głównymi projektu. A teraz liczby: Do eliminacji szkolnych XVI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości zarejestrowana była rekordowa liczba uczestników naszej szkoły, bo aż 91 osób.W tym miejscu składam gorące podziękowania Pani Małgorzacie Klasa za pomoc w motywowaniu uczniów! Do testu przystąpiło 77osób, a do kolejnego etapu - okręgowego dostało się 7 osób:
Ewelina Pupacz z klasy III TE
Szymon Mejer z klasy III TE
Klaudia Stencel z klasy III TE
Krzysztof Czaja z klasy IV TE
Adrian Gosz z klasy II TEg
Paulina Górlikowska z klasy IV TE
oraz Klaudia Węsora z klasy IV TE
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za wyniki w kolejnym etapie! – Opiekun konkursu Ela Kowalewska

W dniach od 14.11.2020r. do 25.11.2020r. prawie 250 uczniów naszej szkoły pod opieką Marii Dymek i Elżbiety Kowalewskiej miało możliwość uczestniczyć w wykładach online w ramach projektu „Uczelnie Szkołom o finansach z NBP”, które prowadzili wykładowcy Uniwersytetu Gdańskiego.
Dodatkowym elementem projektu edukacji przez rozrywkę był konkurs dla uczniów na najlepszą pracę o tematyce finansowej w dwóch kategoriach: „FINmovie” – konkurs na film o tematyce finansowej i „FINposter” – konkurs na najlepszy plakat o tematyce finansowej.
- Bardzo dziękuję wszystkim uczniom za ich zaangażowanie i motywację – przekazała Ela Kowalewska. - Tak liczne Wasze uczestnictwo sprawiło, że wypracowaliście dla naszej szkoły tytuł najaktywniejszej szkoły, z której wpłynęła największa liczba prac! Jesteśmy z Was bardzo dumni.
Oto lista laureatów:
Konkurs FINmovie:
I wyróżnienie: autor Ania Mikielewicz, klasa IV TOR, ZSZiO Kartuzy, tytuł filmu: „Zarządzanie finansami, czyli jak mądrze gospodarować pieniędzmi”
II wyróżnienie: Zuzanna Breza i Aleksandra Lis, klasa II TRH ZSZiO Kartuzy, tytuł filmu: „Pan Dobra Rada podpowiada”
Konkurs FINposter:
I nagroda: Natalia Wolska, klasa IV TOR ZSZiO w Kartuzach
III nagroda: Joanna Czapp, klasa IV TOR ZSZiO Kartuzy
Wyróżnienie za plakat zostało również przyznane Szymonowi Czapiewskiemu, klasa II TRH ZSZiO Kartuzy.
BRAWO!!!!