W dniach 9 - 10 czerwca uczniowie klasy 1 LO c wraz z wychowawcą Panem Arkadiuszem Ulenberg oraz szkolnym doradcą zawodowym Panią Iwoną Cyrocką wybrali się na obóz przetrwania do Ośrodka Wypoczynkowo - Szkoleniowego „Dorota” w Łapinie.

Piękna pogoda dała możliwość realizacji wielu wspaniałych aktywności. Pierwszym zadaniem grupy było zbudowanie tratw z beczek i lin. Dało to wiele radości i śmiechu. Nie lada wyzwaniem była przeprawa pontonami przez jezioro. Wymagało to współpracy całej grupy i wiele wysiłku. Wieczorem zorganizowane zostało ognisko z kiełbaskami. Nie zabrakło śpiewów i tańców przy akompaniamencie gitary.

Kolejnego dnia młodzież wybrała się na naukę łucznictwa, po której wzięła udział w rywalizacji, mającej na celu wyłonienie najlepszej drużyny. Umiejętności przywódcze i sprawność ruchowa były tutaj bardzo przydatne.

Wyjazd ten zintegrował całą klasę, wraz z opiekunami. Było to szczególnie ważne po wielomiesięcznym nauczaniu zdalnym i izolacji. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczki i na pewno nie będzie to ich ostatnia wyprawa.