NARODOWE CZYTANIE 2021

Dnia 3.09.2021 r w bibliotece szkolnej ZSZiO w Kartuzach odbyła się 10 edycja Narodowego Czytania. Akcja ta została zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku, a jej nadrzędnym celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania największych dzieł narodowych. Tegoroczną lekturą była „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Organizatorkami w naszej szkole były p. Urszula Nastały i p. Beata Paczoske.

Wydarzenie rozpoczęło się na trzeciej godzinie lekcyjnej w szkolnej czytelni. Wzięli w nim udział uczniowie klas pierwszych, którzy wcielili się w role, czytając fragmenty książki.

Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy do wspólnego czytania kolejnej lektury za rok.

Urszula Nastały

Beata Paczoske