…tak w skrócie można chyba określić naszą akcję, czyli warsztaty zorganizowane przez uczennice klasy III TOR pod opieką p. M. Meisner – Kwiatkowskiej, dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sierakowicach.

Lubimy nowe wyzwania, jak coś się dzieje, jak możemy dzielić się wiedzą
i umiejętnościami – mówi Alicja; dlatego pomysł z warsztatami dla dzieci bardzo się nam spodobał. Pracowałyśmy w dwóch grupach: jedna przygotowała zajęcia pod hasłem „Małe abc reklamy – kolory”, a druga: „Historia pieniądza”.

Justyna (szefowa grupy kolorów) – to niesamowite jak dzieci są kreatywne. Byłam zaskoczona że tak fajnie współpracowaliśmy i to wcale z nie małą grupą dzieci. Ich pomysły, skojarzenia i kreatywność ciągle nas zaskakiwała. Dla nas to była zabawa, ale także możliwość kształtowania umiejętności pracy w grupie, reagowania w różnych sytuacjach. Mam nadzieję że dzieciaki były zadowolone, bo my z zajęć bardzo – dodała Patrycja.

Zajęcia miały charakter warsztatowy, dziewczyny przygotowały prezentacje tematyczne oraz zadania dla poszczególnych grup, np. tworzenie plakatu, projekt banknotu. Były krzyżówki            i zadania matematyczne. Myślę, że tego typu zajęcia pozwalają wszystkim, i prowadzącym             i uczestnikom, na wyjście poza schemat, na dobrą zabawę ale przede wszystkim na poszerzanie wiedzy i umiejętności. Mam nadzieję że będziemy kontynuowali takie zajęcia – powiedziała koordynator p. M. Meisner – Kwiatkowska.

Bardzo dziękujemy dyrekcji, wychowawcom i dzieciakom ze Szkoły Podstawowej
w Sierakowicach za współpracę.

Warsztaty przygotowały: Justyna Szlas, Alicja Hinc, Malwina Patelczyk, Patrycja Bulczak, Angelika Dampc, Julita Liss, Paulina Wendt, Agata Zielonka i Marta Okrój.

d_zabawa1
d_zabawa1 d_zabawa1