W dniu 18 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje okręgowa VII OWiUHM, w których wzięło udział 31 uczniów z trzech szkół ekonomicznych naszego województwa tj. z ZSE w Tczewie,  z ZSDŻiA w Lęborku i  z ZSZiO w Kartuzach.

Tegoroczna olimpiada odbywa się pod tematem przewodnim „Inflacja a zachowanie podmiotów gospodarczych w Polsce”

W bieżącym roku szkolnym do Olimpiady zgłoszono 86 szkół. W eliminacjach szkolnych VII OWiUHM uczestniczyło ponad 1800 uczniów z 78 szkół ekonomicznych i handlowych z całego kraju w tym z naszej szkoły 31 uczniów. Do udziału w eliminacjach okręgowych Komisje Szkolne wytypowały  382 uczniów z 62 szkół.

Z naszej szkoły w eliminacjach okręgowych udział wzięło 7 uczniów Bladowska Marta z kl. II TRI, Czapiewska Alicja z kl. IV TE, Dawidowski Marcel z kl. III TEg, Pupacz Ewelina z kl. IV TE, Stencel Klaudia z kl. IV TE,  Szymańska Zuzannna z kl. IV TE, Wenta Natalia z kl. III TE g.

W dniu 30 listopada Komitet Główny ogłosi wyniki eliminacji okręgowych, wytypuje 60  finalistów Olimpiady. Mamy nadzieję, że wśród najlepszych znajdą się nasi uczniowie, czego im z całego serca życzymy. Opiekunowie Maria Dymek i Małgorzata Klasa