Ponowny sukces Wzgórza w Olimpiadzie „ Zwolnieni z Teorii”

19 maja 2022 r.  w Warszawie  dwa i pół tysiąca młodych ludzi z całej Polski świętowało zakończenie własnych projektów  podczas Wielkiego Finału Olimpiady Zwolnieni  z Teorii. Uczniowie realizowali  przedsięwzięcia społeczne, które rozwijają  kompetencje przyszłości 4K -krytyczne myślenie, kreatywność, komunikację
i kooperację.

Nie mogło także zabraknąć Szkoły na Wzgórzu, która wzięła już  po raz trzeci udział w Olimpiadzie, jako jedyna w powiecie kartuskim. W szkole aż 51 uczniów   realizowało  11 projektów ,w tym 6 w Technikum i 5 w LO . Opiekunami młodzieży były p. I. Cyrocka, p. J. Stankowska i p. J. Wieczorek. Zaangażowanie uczniów  docenili organizatorzy Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii. Ranking  jako jedyny w Polsce klasyfikuje szkoły średnie nie po wynikach matur, lecz po ich zaangażowaniu w przedsięwzięcia kształtujące kompetencje kluczowe. Są to umiejętności niezbędne na  zmieniającym się rynku pracy. Ranking objął w tym roku aż 371 szkół z całej Polski. Technikum nr 2 zajęło 1 miejsce w województwie pomorskim i  23  w Polsce, natomiast III LO - 8 w województwie.

Na szczególną uwagę zasługuje projekt „ UkŁADamy w głowach czyli motywujemy do działania” zrealizowany przez Zuzannę Breza , Aleksandrę Lis, Oliwię Kostewicz i Dawida Konkel. Rolą tego projektu  było zachęcenie do szukania i rozwijania  swoich talentów wśród młodych ludzi. Uczniowie zorganizowali
w szkole konkurs talentów i serię warsztatów z utalentowanymi osobami, które swoją pasję  zamieniły w pracę. Działali również w social mediach, przeprowadzili wykłady i wywiady z ciekawymi ludźmi. Dzięki  kreatywności i innowacyjności ich działań  projekt został odznaczony SREBRNYM WILKIEM czyli  nagrodą oznaczającą  najbardziej wyróżniający się projekt społeczny w województwie.

Wszyscy uczniowie, którzy ukończyli swoje projekty społeczne zostali finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii oraz zdobyli  międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami wydany przez Project Management Institute ATP.
     W każdej edycji poprzeczka rośnie, jednak Szkoła na Wzgórzu zdobywa coraz wyższe miejsca w rankingu ,uczniów zaangażowanych w projekty przybywa. Zwiększa się także  liczba beneficjentów, liczba partnerów, pozyskany budżet i zasięg w mediach i środowisku lokalnym.