W dniach  17-18.09.2015 r. uczniowie naszej szkoły z klas III TEa  oraz z II TOR  pod opieką pani L. Zaborowskiej, p. M. Klasy, p. T. Riegel oraz p. E. Furman uczestniczyli w Obozie Naukowym z Matematyki. W czasie obozu odbywały się zajęcia z matematyki, gdzie młodzież pod opieką trenerów łączyła naukę z rozrywką.
Zajęcia odbywały się w grupach 4-osobowych na terenie ośrodka wypoczynkowego w Chmielnie. Głównym celem było powtórzenie zdobytej wiedzy w szkole, rozwijanie zainteresowań uczniów, motywowanie ich do nauki, wskazanie praktycznego zastosowania matematyki. Po zajęciach odbyła się zabawa w podchody, która zawierała również zadania matematyczne. Dodatkowo oprócz zajęć merytorycznych odbywały się zajęcia rekreacyjno-sportowe: gra w piłkę siatkową, ognisko, układanie przez klasy własnej piosenki matematycznej oraz konkursy klasowe na jak największą liczbę przysłów, w których występują liczby.

Elwira Furman

onm1