VIII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich etap okręgowy 

    W dniu 17 listopada 2022 r. w całej Polsce odbywały się eliminacje okręgowe VIII Olimpiady  Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich

W bieżącym roku szkolnym 2022/2023 do OWiUM zgłoszono 85 szkół ekonomicznych z całej Polski. Do eliminacji okręgowych wytypowano 388 uczniów.

W ZSZiO w Kartuzach do zawodów okręgowych przystąpiło 30 uczniów z takich szkół jak:  ZSE Tczew – 7 uczniów, ZSGŻiA Lębork - 12 uczniów,  ZSE Bytów - 4 uczniów, ZSZiO Kartuzy- 7 uczniów.

    Naszą szkołę reprezentowali Natalia Wenta kl. IV TEg, Marta Bladowska kl. III TRI, Weronika Węsiora kl. III TRI, Adrian Gosz kl. IV TEg, Marcel Dawidowski kl. IV TEg, Ablert Drewing kl. IV TEp, Mateusz Hirsz kl. IV TEp

Olimpiada obejmowała pytania testowe zamknięte i pytania otwarte, które dotyczyły tematu głównego „Funkcjonowanie gospodarki w dobie kryzysu energetycznego”.

OWiUM składa się z etapu szkolnego, okręgowego i finału.

Zgodnie z regulaminem 60 uczniów, którzy uzyskają największą liczbę punktów w eliminacjach okręgowych przechodzi do finału.

Lista zakwalifikowanych uczniów do finału zostanie ogłoszona przez Komitet Główny Organizatora Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkól Zawodowych w Bydgoszczy w dniu 30 listopada 2022 r.

    Finał VIII OWiUM odbędzie się w dniach 15-16 grudzień 2022 w ZS nr 8 w Szczecinie.

Wszystkim uczestnikom olimpiady życzę sukcesów i wytrwałości w rozwijaniu swoich zainteresowań ekonomicznych.

  Dziękuję za pomoc w organizacji Pani Renacie Rybakowskiej, Pani Monice Karczewskiej oraz uczniowi  Konradowi Skibie z kl. III TR za zrobienie zdjęć.

  Opiekun naukowy Małgorzata Klasa

1
1 1
2
2 2
3
3 3
4
4 4
5
5 5
6
6 6
7
7 7
8
8 8

III Liceum Ogólnokształcące nauka trwa 4 lata

Technikum Nr 2 nauka trwa 5 lat

Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1 nauka trwa 3 lata