W czwartkowy, pierwszy zimowy wieczór 2022 r., młodzież ze Wzgórza, uczestniczyła w miusicalu zrealizowanym na podstawie kultowej powieści A. Sapkowskiego. Na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni pierwszoplanową rolę odgrywał Geralt z Rivii - wiedźmin broniący przed potworami mdlejących z przerażenia na jego widok ludzi... Na pozór twardy i nieprzystępny, wewnątrz targany sprzecznymi emocjami Biały Wilk przemierza magiczne krainy wraz z wierną Płotką i nieco irytującym bardem Jaskrem. Na jego drodze pojawia się także przepiękna, potężna wiedźma Yennefer.

Gra aktorska urzekła nie tylko młodzież z ZSZiO w Kartuzach, ale również organizatorów wyjazdu.

Panie: Jolanta Stankowska i Marta Furman zapraszają młodzież ze Wzgórza, na spektakl „Lalka” wg powieści Bolesława Prusa ( 31 marca) oraz na komedię muzyczną SOMETHING ROTTEN, czyli coś się psuje ( 28 kwietnia).

 

III Liceum Ogólnokształcące nauka trwa 4 lata

Technikum Nr 2 nauka trwa 5 lat

Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1 nauka trwa 3 lata