W naszej szkole , po dziesięciu kolejkach rozgrywanych od 3 listopada 2017 do 18 lutego 2018, zakończyła się XIV edycja Kartuskiej Amatorskiej Ligi w Piłce Siatkowej. W tej edycji ligi wzięło udział 6 drużyn reprezentujących powiat kartuski, kościerski i gdański: Powersystem, Kunikowski Przodkowo, Nasz Dach Stężyca, EPO Project Pępowo, Acrylex Kościerzyna i UKS Klukowa Huta. Organizatorem amatorskiej ligi siatkówki był p. R. Makurat członek zarządu UKS „Orzeł” przy ZSZ i O w Kartuzach. Do dziewiątej kolejki było wiadomo tylko, że ostatnie miejsce zajmą przodkowianie ( kapitanem zespołu jest R. Makurat), zaś trzecie miejsce przypadnie acryleksowi. O kolejności pozostałych miejsc decydowały mecze X (ostatniej) kolejki. W szczególności mecz o pierwsze miejsce pomiędzy Naszym Dachem Stężyca (absolwenci naszej szkoły) a Powersystemem ( zawodnicy z Gdańska). Drużyny przed tym meczem miały po 21 pkt. i tylko zwycięstwo dawało miejsce na najwyższym stopniu na podium. Licznie zgromadzona publiczność, ich doping i hałas nie pomogło gospodarzowi NDS odnieść zwycięstwa w tym meczu i w całej lidze. Powersystem, pomimo przegranych dwóch pierwszych partii, ostatecznie 3:2 pokonał Stężycę. Na uroczystym podsumowaniu KALPS gościliśmy z-ce dyr. ZSZ i O w Kartuzach Teresę Riegel oraz prezesa zarządu UKS „Orzeł” Roman Pytkę, którzy wręczyli wszystkim drużynom puchary, medale, dyplomy a w szczególności nagrody rzeczowe i wyróżnienia indywidualne.

Klasyfikacja końcowa KALPS:

1. Powersystem
  2. Nasz Dach Stężyca
  3. Acrylex Kościerzyna
  4. Epo Project Pępowo
  5. UKS Klukowa Huta

VI Kunikowski Przodkowo

kalps zakoczeni...
kalps zakoczenie wsplne kopiowanie kalps zakoczenie wsplne kopiowanie