W dniu 15 marca 2018 roku w Gdyni, w Hotelu Faltom, odbył się VII Pomorski Konkurs Wiedzy o Podatkach  organizowany przez Zarząd Pomorskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych a patronat honorowy objął Pomorski Kurator Oświaty.

Z naszej szkoły udział w etapie wojewódzkim wzięły dwie uczennice z klasy II TE Monika Kitowska i Joanna Łaszewska. Był to drugi etap, konkursu, którego tematem przewodnim była „Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej”.

Monika i Joasia po części testowej dostały się do drugiego etapu, który polegał na ustnej wypowiedzi na wylosowany zestaw trzech pytań, obejmujące temat wiodący, pytanie z zakresu ustawy o doradztwie podatkowym oraz z zakresu systemu opodatkowania w Polsce.

Laureatką  tego etapu została Joanna Łaszewska, która weźmie udział w  Ogólnopolskim Finale III Konkursu Wiedzy o Podatkach w dniu 13 kwietnia 2018r. na Uniwersytecie Śląskim  w Katowicach. Opiekunem  naukowym na wszystkich trzech etapach tego konkursu jest Pani Małgorzata Klasa.

kwp_1
kwp_1 kwp_1