Trwa dobra passa sportowców ze „Wzgórza”. Tym razem reprezentacja ZSZ i O w Kartuzach zwyciężyła w Powiatowej Licealiadzie w Koszykówce Chłopców. Turniej odbył się 16 marca 2018 r. w Sierakowicach, gdzie podopieczni p. R. Makurata zajęli I miejsce. Pomimo absencji podstawowych zawodników naszej drużyny odnieśliśmy zwycięstwa w dwóch meczach.
W pierwszym meczu przeciwko ZSP Sierakowice dopiero dogrywka rozstrzygnęła końcowy wynik meczu na korzyść naszego zespołu. W meczu z I LO w Kartuzach nasz zespół prowadził od samego początku. Na minutę przed końcem meczu rywale z I LO wyrównali stan gry 33:33. Na dwie sekundy przed końcem spotkania Mateusz Bronk z II TOR indywidualną akcją zdobył dwa punkty, co doprowadziło do zwycięstwa w tym meczu i całym turnieju. Reprezentacja ZSZ i O w Kartuzach będzie organizatorem i jednocześnie gospodarzem Półfinałów Wojewódzkich w Koszykówce Chłopców. Życzymy powodzenia i awansu do finałów.