W dniach 30.06-13.07  nasza uczennica Damaszk Ewelina z kl. IV TE miała możliwość wzięcia udziału w projekcie "Poławiacze Pereł" organizowanym w Krakowie dla uczniów z całej Polski. Przez okres dwóch tygodni uczestnicy brali udział w trzech kampusach, w zależności od zainteresowań i były to: literacko-dziennikarski, medyczno-ratowniczy i nowoczesnych technologii. Nasz uczennica wybrała zajęcia dziennikarskie, na których nauczyła się m.in. jak napisać reportaż, notatkę informacyjną, a także inne formy dziennikarskie. Popołudniami brała udział w warsztatach artystycznych (do wyboru były zajęcia taneczne, fotograficzne i teatralne) oraz rozwój osobisty. Wychowawcy zawsze mieli dla uczestników przygotowane  jakieś niespodzianki, jak zabawy integracyjne, grę miejską albo oglądanie występów teatralnych podczas Festiwalu Teatrów Ulicznych. Organizowali także wieczory filmowe, wieczory z grami planszowymi. Wszystko aby lepiej się poznać i spędzić miło czas. W weekendy, gdy nie odbywały się żadne zajęcia, zwiedzali Kraków. Odwiedzili Muzeum w fabryce Shindlera, Wawel, Kościół Mariacki i Muzeum Narodowe. Pojechali także do Wadowic, gdzie byli w domu, w którym wychował się św. Jan Paweł II. Na zakończenie odbyła się uroczysta gala, podczas której przedstawili to, czego nauczyli się na zajęciach artystycznych. Otrzymali również certyfikaty uczestnictwa i pamiątkowe zdjęcia.

Ewelina uważa, że Projekt "Poławiacze Pereł 2018" to bardzo dobrze spędzone dwa tygodnie wakacji, nie tylko na nauce nowych umiejętności, ale może przede wszystkim na nawiązaniu znajomości, które przetrwają bardzo długo.

p_p kampus_1
p_p kampus_1 p_p kampus_1