W dniu 12 września i 24 września 2018r. odbyły się spotkania dla  uczniów klas pierwszych z  panią Elwirę Lelental, emerytowaną policjantkę Komendy Miejskiej Policji w Gdańsk, byłego kierownika  sekcji ds. walki z przestępczością narkotykową. Pani Lelental jest z wykształcenia pedagogiem i prawnikiem. Odwiedza młodzież i nauczycieli w szkołach w całym kraju, dzieląc się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem na temat przestępczości narkotykowej i sposobów walki z uzależnieniami. Obecnie pracuje w Fundacji, pomagającej ludziom, których życie legło w gruzach przez uzależnienie. Po jej warsztatach uczniowie już wiedzą, jak bardzo narkotyki, dopalacze i wszelkie inne substancje psychoaktywne mogą zrujnować życie człowieka – niezależnie od wieku!

Pani nadkomisarz mgr Elwira Lelental, prezes Fundacji Nowe Życie w bardzo przystępny i ciekawy sposób omówiła skutki prawne, psychiczne i fizyczne zażywania narkotyków. Uczniowie naszej szkoły na długo zapamiętają tę wizytę i rady, jakich udzieliła im Pani Elwira Lelelntal.

spotk lel_1
spotk lel_1 spotk lel_1