Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, którzy biorą udział w kolejnych zmaganiach Ogólnopolskiego Maratonu Czytelniczego mieli okazję  w Filii Gdańskiej przy ul. Mariackiej uczestniczyć - 24 października - w autorskim spotkaniu z Mariolą Kruszewską -autorką opowiadań pt. Czereśnie będą dziczeć.

Bohaterowie tych opowiadań "to najczęściej przesiedleńcy, wygnańcy, migranci usiłujący „zapuścić korzenie” w nieznanej im dotąd ziemi, na różne sposoby starający się zaleczyć zadane im przez historię rany, odnaleźć utracony rytm i sens życia. Są niczym rośliny użyczające tytułu każdemu z tych tekstów – każda z nich ma własny sposób wrastania, wzrastania, rozmnażania i owocowania. Książka Marioli Kruszewskiej to zarazem mały opowieściowy traktat o niepowtarzalności każdego istnienia, jak również rzecz o tym, co wspólne w naturze i losie człowieka. To jednocześnie nadzwyczaj barwna, pełna językowego uroku i narracyjnej witalności opowieść o ludziach, którzy wbrew skazującym ich na nieobecność wyrokom historii – walczą. I nie poddają się”.

To niezwykłe, poetyckie spotkanie zintegrowało ogólnopolskich uczestników Maratonu Czytelniczego. Każdy miał możliwość na indywidualną rozmowę z autorką.

zdjcie 1
zdjcie 1 zdjcie 1