Gala wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie „Nauczyciel Pomorza 2018 odbyła się w dniu 19 października 2018 r. w Teatrze Muzycznym w Gdyni im Danuty Baduszkowej podczas VII Forum Pomorskiej Edukacji.

Wyróżnienie wraz z nagrodą  otrzymaną z rąk Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struga traktuję jako najważniejsze uhonorowanie mojej pracy w charakterze nauczyciela rachunkowości i wychowawcy w ZSZiO w Kartuzach, gdyż uwzględnia wszystkie aspekty mojej pracy. Komisja konkursowa spośród 51 nadesłanych wniosków
z województwa właśnie wyróżniła mnie za innowacje edukacyjne i wychowawcze, moje efektywne rozwiązania organizacyjno - metodyczne, umiejętności nabyte podczas doskonalenia zawodowego, które wykorzystuję w pracy pedagogicznej, jak i działania inspirujące aktywność młodzieży w środowisku lokalnym. Jest to ważne ponieważ staram się kształtować wrażliwość społeczną oraz poczucie regionalnej wspólnoty obywatelskiej moich uczniów. Cieszę się, że dostrzeżono szczególne efekty mojej pracy dydaktycznej
i wychowawczej oraz działania na rzecz wspierania innych nauczycieli, jak również moją aktywność w środowisku lokalnym.

W tym dniu otrzymałam również drugie  wyróżnienie i statuetkę  ufundowana przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza za rzetelną i pełną poświęcenia pracę, zwieńczoną licznymi sukcesami na rzecz edukacji zawodowej.

Oba wyróżnienie  traktuję też jako wyróżnienie moich Uczniów oraz całej Rady Pedagogicznej gdyż nauczyciel nie jest „samotnym żeglarzem” tylko pracuje w społeczności szkolnej, którą tworzą uczniowie, dyrekcja i wszyscy pracownicy  ZSZiO w  Kartuzach. Wszystkim bardzo dziękuję i mam nadzieje, że wspólnie osiągniemy jeszcze wiele.

Małgorzata Klasa

n_pom_