13 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach  miało miejsce spotkanie z byłym wokalistą zespołu Maria Nefeli.

25 lat temu wygrał festiwal w Jarocinie. W 1993 roku został uzdrowiony z 11 letniej narkomanii.

W trakcie spotkania Andrzej Sowa podzielił się z swoją historią z młodzieżą, niezwykle barwnie opowiadał o  drodze do uzależnienia i wychodzenia z nałogu. Mówił również o swojej książce "Ocalony. Ćpunk w Kościele" będącej symbolem zmiany jaka może nastąpić w człowieku. Ta przemiana była głównym tematem spotkania z młodzieżą naszej szkoły.

Dziś Andrzej Sowa zajmuje się profilaktyką uzależnień wśród młodzieży, uczestniczy w rekolekcjach i pomaga uzależnionym wyjść z nałogu oraz uwierzyć, że prawdziwą siłą jest wiara w Boga.

Wizyta Andrzeja Sowy stanowiła część szerszych działań z zakresu profilaktyki uzależnień, dotyczących skutków stosowania substancji psychoaktywnych.

Spotkanie zorganizowały Panie  Ewa Plichta i Aleksandra Rychert.

a_sowa_1
a_sowa_1 a_sowa_1