„100 lat niepodległości...nie ma nic cenniejszego niż wolność” te słowa pełniły rolę myśli przewodniej w czasie uroczystych obchodów dnia 11 listopada w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach. Świętowanie rozpoczęło się już od rana grą niepodległościową i konkursami: poezji i piosenki, które były uwieńczeniem realizacji szkolnego projektu „Rok dla niepodległej”. Koordynatorem rocznego projektu historycznego była p. M. Meisner-Kwiatkowska.  O godzinie 11.11 nastąpiło odśpiewanie hymnu narodowego przez całą społeczność szkolną i pełnym majestatu polonezem w wykonaniu uczniów. Nie zabrakło również części artystycznej, w czasie której młodzi artyści sugestywnie przedstawili losy ojczyzny. Zakończyła się ona pełnym radości tańcem ze wstążkami. Apel z okazji wielkiego narodowego święta przygotowały panie: Dominika Kostrzewa i Justyna Kosanecka przy pomocy nauczycieli wychowania fizycznego. Całą uroczystość podsumowała Pani Dyrektor Grażyna Maczulis, która przypomniała zgromadzonym z jakim trudem Polacy walczyli o wolny kraj i wspomniała, że współczesna młodzież bardzo refleksyjnie podchodzi do tematu niepodległości kraju oraz dba o jego los.

apel szkolny-15
apel szkolny-15 apel szkolny-15