Maturzyści ze Wzgórza, 19 listopada, w Kartuskim Centrum Kultury podjęli  próbę odpowiedzi na pytania związane z powieścią Bolesława Prusa. Twórcy Narodowego Teatru Edukacji przedstawili najnowszą inscenizację „Lalki”, pod tytułem „Wokulski. Trzy pokolenia”. Koordynatorem teatralnej lekcji była Pani Marta Furman, która zaprasza wszystkich maturzystów do sprawdzenia wiedzy z powieści czołowego polskiego pozytywisty już 10 grudnia na szóstej godzinie lekcyjnej.

Czy zatem człowiek stojący niejako pomiędzy dwoma światami skazany jest na nieuchronną klęskę? Czy w naszym bohaterze przeważy romantyczne uczucie każące zawsze śpieszyć z pomocą swojej Damoiselle in distress, bez względu na wszelkie koszty? A może wygra pełen pasji pozytywistyczny racjonalista, twardo stąpający po ziemi biznesmen znający wszystkie zagraniczne rynki zbytu i tajniki popytu i podaży? A może zwycięży naukowiec pracujący nad opus magnum i odkrywający nowe przełomowe technologie oraz prawa fizyki?

Spektakl w reżyserii Marka Lisa-Orłowskiego zainspirował uczniów do dyskusji. Patryk Paracki z klasy 4 TI debiutował na deskach teatru wzbudzając entuzjazm wśród widowni. Rola, mimo że epizodyczna zasługuje na pewno na uznanie.

wokulski_1
wokulski_1 wokulski_1