Uczniowski Klub Sportowy „Orzeł” przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcącychw Kartuzach realizuje projekt dofinansowany przez Zarząd Powiatu Kartuskiego o nazwie: Indywidualne Mistrzostwa Kartuz w Tenisie Stołowym – 100-Lecie Odzyskania Niepodległości.

Organizujemy w naszej szkole zajęcia tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, w szczególności dla uczniów ZSZ i O w Kartuzach. 24 i 25 listopada 2018 roku odbyły się po raz 17 Indywidualne Mistrzostwa Kartuz w Tenisie Stołowym. Gmina Sierakowice z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości Polski ufundowała dodatkowe nagrody – 100 medali, które zostały wręczone uczestnikom projektu. Zawody zostały zorganizowane w uroczysty sposób. Otwarcia zawodów dokonał przedstawiciel Powiatu Kartuskiego p. Mirosław Szutenberg, a uroczystego podsumowania turnieju w imieniu dyrekcji szkoły dokonała p. Teresa Riegiel wręczając medale, dyplomy i nagrody dla uczestników. Rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Organizator zawodów p. Roman Pytka z dużym zadowoleniem przyjął sukcesy naszych uczniów. Mistrzem Kartuz w kategorii szkoły ponadgimnazjalne została Patrycja Arent, drugie miejsce zajęła Ewelina Sikora, trzecie miejsce zajęła Agnieszka Hirsz. Wśródchłopców Szymon Musiołowski wywalczył mistrzostwo Kartuz, drugi był Łukasz Gosz, dalej Paweł Drywa, Dawid Belgru, Damian Pestka, Piotr Kreft. W drugim dniu zawodów w kategorii seniorki młodsze PartrycjaArent wywalczyła drugie miejsce, Ewelina Sikora była trzecia, dalsze miejsce zajęła Krystyna Bielicka, oraz seniorzy młodsi: drugie miejsce wywalczył Paweł Drywa, trzeci był Łukasz Gosz, czwarty Damian Pestka. Sędziował p. Mirosław Płotka.