Dnia 5 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza oraz zorganizowano „Mikołajki” dla wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Kartuzach.

Dzięki zebranym słodyczom podczas zbiórki w „Centrum Kaszebe” w Kartuzach oraz wśród uczniów szkoły przygotowano 35 paczek dla podopiecznych  ośrodka. Dodatkowo  na uroczystości tej obecna była pani koordynator „Szlachetnej Paczki” z regionu  Sierakowice, Pani  Katarzyna Mielewczyk, absolwentka naszej szkoły. Pani Kasia podzieliła się z wolontariuszami swoimi doświadczeniami z pracy jako wolontariusz w szkole, a obecnie jako wolontariusz w środowisku lokalnym. Członkom naszego klubu  z okazji ich święta wręczono podziękowania za aktywną pracę na rzecz osób potrzebujących. Czas spędzony z podopiecznymi z ośrodka umilało wspólne śpiewanie kolęd oraz gry i zabawy związane ze Świętami Bożego   Narodzenia.

dz wol_1
dz wol_1 dz wol_1