Szkoła ze „Wzgórza” już po raz XVI była organizatorem Powiatowego Turnieju Gimnazjalistów i Szkół Podstawowych Drużyn Mieszanych w Piłce Siatkowej. Rozgrywki odbyły się 11 grudnia 2018 roku. Do turnieju zgłosiło się pięć szkół z powiatu kartuskiego. Zwycięzcą tegorocznych rozgrywek została Szkoła Podstawowa z Przodkowa, która wygrała wszystkie mecze bez straty seta. O pozostałe miejsca była bardzo zacięta rywalizacja pomiędzy pozostałymi szkołami. Młodzież ze szkół podstawowych wraz z opiekunami bardzo mocno dopingowali swoje drużyny, aby uzyskać jak najlepsze wyniki w rozgrywanych meczach.
O kolejności końcowej w większości spotkań decydowały tiebreak’i, co stwierdza, że poziom rozgrywek stał na wysokim poziomie. Ostatecznie drugie miejsce zajęła SP Kiełpino, a na najniższym stopniu na podium uplasowała się drużyna z Sierakowic. Czwarte miejsce przypadło Katolickiej Szkole Podstawowej z Kartuz, a piąte – ostatnie SP z Somonina. Organizator p. R. Makurat wręczył wszystkim zespołom pamiątkowe dyplomy i puchary. Trzy najlepsze drużyny otrzymały medale oraz wyróżnienia indywidualne. Wszystkie nagrody rzeczowe zostały sfinansowane z projektu sportowego Piłka Siatkowa na Wzgórzu ze Stowarzyszenie dla Rozwoju Edukacji w Kartuzach.

ps_1
ps_1 ps_1
ps_2
ps_2 ps_2
ps_3
ps_3 ps_3
ps_4
ps_4 ps_4
ps_5
ps_5 ps_5