Po raz kolejny Tytuł „Złotej Szkoły” w rankingu Perspektywy dla Technikum na Wzgórzu!

Miesięcznik Perspektywy po raz 21 przygotował zestawienie najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. Wśród nich znalazły się też placówki z pow. kartuskiego: Technikum "na Wzgórzu" uplasowało się na 88. miejscu w Polsce i 5 w województwie, zdobywając tytuł „Złotej Szkoły”.

Technikum w ZSP w Sierakowicach - uplasowało się na 219 miejscu w Polsce i 13 w województwie. Przyznano mu też znak jakości "Srebrnej Szkoły". Na 244. miejscu
w Polsce i 15. w województwie znalazło się Technikum w ZS Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie, także otrzymując srebrny znak jakości. Na 340. pozycji w rankingu ogólnopolskim i 17. w wojewódzkim uplasowało się Technikum w ZSP Somonino i otrzymało brązowy znak jakości. W zestawieniu znalazło się też Technikum w ZSP w Przodkowie - na 422. miejscu w Polsce i 22. w województwie. Na 43 miejscu w województwie uplasowało się Technikum w ZST im. F. Ceynowy na ul. Mściwoja
II w Kartuzach
.

W tym roku w zestawieniu znalazło się 1000 liceów i 500 techników. Oceniając szkoły licealne, brano pod uwagę kilka kryteriów. Głównym kryterium rankingowym w klasyfikacji liceów i techników są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych, w połączeniu z kryterium opartym na sukcesach szkół w olimpiadach oraz – w przypadku techników – z wynikami egzaminów zawodowych, daje to zestaw obiektywnych i sprawdzalnych kryteriów oceny. Kryteria te zostały uwzględnione w rankingu z różnymi wagami, adekwatnymi do ich znaczenia w ocenie pracy szkoły.

Wśród liceów jedyną sklasyfikowaną szkołą ogólnokształcącą w tym rankingu jest I Liceum Ogólnokształcące im. H. Derdowskiego w Kartuzach. Znalazło się na 733. miejscu w Polsce i 41 w województwie pomorskim. Otrzymało też znak jakości "Brązowej Szkoły".