Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach warsztatowych organizowanych przez  Muzeum II Wojny Światowej. Temat zajęć dla grup maturzystów brzmiał: „Stanąć
w obronie zmarłych – literatura czasów wojny i okupacji”. Uczniowie mieli możliwość wykorzystania materiałów zgromadzonych na wystawie stałej oraz pracy z tekstami literackimi. Natomiast młodzież klas pierwszych, miała możliwość realizacji zadań w ramach hasła: „Nazizm. Korzenie zła”. Dzięki edukatorowi, uczniowie poznali schemat działania propagandy, eskalacji nienawiści i wykorzystywania zasad demokracji do osiągnięcia własnych celów przez partie totalitarne. Koordynatorem przedsięwzięcia jest p. Marlena przy współpracy p. Dominiki, Beaty, Ewy oraz Emilii.

mmk

m_w_1