ZSZiO w Kartuzach po raz 7. zorganizowało finał Powiatowego Konkursu „Złoty na Start”, w którym wzięło udział 28 uczniów z 7 szkół: SP w Kamienicy Królewskiej, SP w Pomieczyńskiej Hucie, SP w Egiertowie, ZST w Kartuzach, ZSP w Somoninie, II LO w Kartuzach i ZSZiO w Kartuzach. Celem było wyłonienie najlepszych pomysłów na działalność gospodarczą na terenie powiatu kartuskiego. Jury w składzie: p. Małgorzata Bronk z PUP, p. Krzysztof Świętalski z WUP, p. Piotr Lewna z Urzędu Gminy w Żukowie, p. Tomasz Frankowski z firmy Frankopol i p. Marek Zaborowski z firmy Bema oceniali pomysłowość, sposób prezentacji i przede wszystkim realność pomysłów.

I miejsce zajęły Ania Mikielewicz i Weronika Kwidzińska z ZSZiO w Kartuzach - „TAURUS Studio tatuażu”

II miejsce- Kamil Ziemann i Patryk Magulski z ZSZiO s Kartuzach - „SMART FRIDGE”

III miejsce -Sasza Penkowski i Jan Las z SP w Egiertowie - „Manufaktura mydła”

Wyróżnienia otrzymały dwie drużyny tj. Julia Krause i Roksana Lejk z SP w Kamienicy Królewskiej - „Korepetycje”

Weronika Kostuch i Julia Kasyna z ZSP w Somoninie - „Sweetness”

Konkurs organizowany jest w ramach Miesiąca Przedsiębiorczości współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski.

Organizatorzy konkursu panie Iwona Cyrocka i Teresa Riegel serdecznie dziękują wszystkim za udział.
Gratulujemy!!! :)

zoty_1