W dniu 12 kwietnia 2019 r na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Ślaskiego w Katowicach odbył się IX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach, w którym Anita Krefta z klasy II TE zdobyła tytuł finalistki.
Konkurs zorganizował Odział Śląski Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty i Ministerstwa Finansów.
Trzeci etap tego konkursu był dla Anity szczególnie ważny, gdyż reprezentowała jako jedyna województwo pomorskie wśród 49 uczniów szkół średnich z całej Polski.
Oprócz rywalizacji konkursowych było też zwiedzanie sztolni Luiza w Kopalni Guido w Zabrzu oraz zwiedzanie miasta w towarzystwie Pani Małgorzata Klasa, która pełniła rolę opiekuna naukowego.
Jury konkursowe wyróżniło młodzież za wysoki poziom wiedzy na temat podatków w Polsce, mówiąc, że mogliby podejść do egzaminu na doradcę podatkowego i zdać go z bardzo dobrym wynikiem, jednak brakuje spełnienia jednego warunku- wyższego wykształcenia.
Anicie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie podatków i rachunkowości.

kwp_1
kwp_1 kwp_1