Apelem podsumowującym, zakończyliśmy trzecią  edycję projektu „Szkoła dobrego wychowania” oraz Miesiąc Profilaktyki: „Profilaktyczne zachowania są podstawą zdrowego funkcjonowania”. W ramach projektu zrealizowaliśmy następujące zadania: zajęcia warsztatowe dotyczące zagadnień „savoir vivre’u” prowadzone przez zwycięzców poprzednich edycji projektu uczniów z kl. II LO”D” i III TOR; zajęcia praktyczne z zachowania się przy stole – zorganizowane w restauracji „Złota Jesień” oraz zajęcia z wizażystką. Samorząd Szkolny, zorganizował 29 marca „elementy regionalne” – jako dzień tematyczny, kładący nacisk na regionalny elegancki strój.

W ramach projektu, młodzież uczestniczyła także w konkursach tematycznych:

- „konkurs na królewicza i królewną- para, która promowała region” – konkurs na plakat dla klas pierwszych i drugich;

Laureaci: klasa I LO”C”, II LO”D”, II TH i I TI oraz wyróżnienie dla klasy I TOR,I LO”D” i I Branżowej;

- „Mistrz savoir vivre” – to zmagania teoretyczne, polegające na rozwiązaniu testu oraz praktyczne: nakrycie stołu, dobór stroju do okoliczności itp.

Laureaci: tytuł „Szkolnego Mistrza savoir vivre” otrzymała klasa I TE; drugie miejsce klasa I Branżowa; trzecie - I TOI;

- „Savoir vivre na co dzień – garść zasad”, „ Region- znam go” – konkurs na opracowanie scenariusza  zajęć warsztatowych

Laureaci: II LO”D”, III TOR.

- Ogólnopolski Konkurs Savoir vivre na co dzień – udział wzięło 44 uczniów;

Trzeba przyznać, że projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem młodzieży, która ugruntowała znane już sobie zagadnienia oraz zdobyła nową wiedzę, potrzebną w życiu codziennym i na rynku pracy. Ważnym elementem w realizacji zadań było wsparcie ze strony wychowawców. Koordynatorami działań były panie Justyna Kluge, Marlena Meisner – Kwiatkowska, Iwona Cyrocka oraz Samorząd Szkolny i Zespół Wychowawczy.

W ramach Miesiąca Profilaktyki, młodzież uczestniczyła w różnych warsztatach, pogadankach dotyczących profilaktyki zdrowia i zachowań ryzykownych. Szkoła współpracowała w tym zakresie z instytucjami i fundacjami, m. in. Klubem Abstynenta w Kartuzach, Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Kartuzach;  „Podstępne WZW” i „Znamię, znam je?”

sz d wych_1
sz d wych_1 sz d wych_1