Lizbona – Porto – Coimbra – Tomar – Fatima – Sintra – Cabo da Roca – Figuera da Foz- Oeiras W dniach 24-30 maja klasa II LO c uczestniczyła w wycieczce do słonecznej Portugalii. Podczas pobytu wraz z paniami Iwoną Cyrocką, Klaudią Kamińską – Zwara i Renatą Rybakowską odwiedzili takie miasta jak: COIMBRA - miasto słynące z portugalskiego Uniwersytetu i tradycji akademickich oraz opływające w zabytki renesansu. TOMAR – miasteczko znane głównie ze swojego zespołu klasztornego, który należał do Zakonu Templariuszy. Klasztor w Tomar jest uważany za jeden z najważniejszych w Europie. FATIMA - słynne Sanktuarium Maryjne. PORTO - panoramiczne zwiedzanie starego miasta (dzielnica jest wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO). Rejs po rzece DOURO. FIGUEIRA DA FOZ – piaszczysta plaża nad Oceanem Atlantyckim. SINITRA - spacer po starym mieście i wizyta w Pałacu Narodowym. CABO DA ROCA - dziki i surowy przylądek, stanowiący najdalej wysunięty na zachód punkt stałego lądu Europy. LIZBONA - zwiedzanie centrum miasta (Zamek św. Jerzego, wejście na mury obronne, spacer wąskimi uliczkami mauretańskiej Alfamy, najstarszej dzielnicy Lizbony; zwiedzanie: Katedra Se Lisbo, kościół św. Wincentego, następnie Panteon Narodowy (gdzie znajdują się grobowce wielkich portugalskich osobistości). Przejście przez słynne place Baixy: Rossio, Figueira i Restauradores. Przejście na punkt widokowy na szczycie windy Św. Justyny. Następnie spacer podczas którego zobaczymy kościół św. Rocha; ruiny kościoła Karmelitów zniszczonego podczas trzęsienia ziemi w 1755 r., ponadto dzielnicę Belem wpisana na listę UNESCO. Wyjazd okazał się wspaniałą lekcją historii, geografii, a także dobrą okazją do integracji uczestników. Niezapomniane pozostaną smaki słynnych portugalskich przysmaków takich jak bifana, grillowane sardynki, pasteis de nata czy bacalhau. „Słoneczna Portugalia” to moc niezapomnianych wrażeń, które pozostaną w naszej pamięci na długo. 

  

s p_1
s p_1 s p_1
s p_2
s p_2 s p_2
s p_3
s p_3 s p_3
s p_4
s p_4 s p_4
s p_5
s p_5 s p_5
s p_6
s p_6 s p_6
s p_7
s p_7 s p_7
s p_8
s p_8 s p_8
s p_9
s p_9 s p_9
s p_10
s p_10 s p_10
s p_11
s p_11 s p_11
s p_12
s p_12 s p_12
s p_13
s p_13 s p_13
s p_14
s p_14 s p_14
s p_15
s p_15 s p_15
s p_16
s p_16 s p_16
s p_17
s p_17 s p_17
s p_18
s p_18 s p_18
s p_19
s p_19 s p_19
s p_20
s p_20 s p_20
s p_21
s p_21 s p_21
s p_22
s p_22 s p_22