Na zaproszenie ośmiu amerykańskich rodzin 18 uczniów z klas III LOc, II TI, III TOR i III TOI wraz z panią Klaudią Kamińską-Zwara wyjechało do Oklahomy. W ciągu 9 dni pobytu mieliśmy okazję poznać amerykańską kulturę, pogłębić przyjaźnie, zwiedzić Oklahoma City National Memorial & Museum, The Chlidren’s Center Rehabilitation Hospital – największy w Ameryce specjalistyczny szpital rehabilitacyjny dla dzieci czy National Cowboy & Western Heritage Museum – muzeum dziedzictwa Oklahoma City. Każdy dzień był pełen niespodzianek i wydawać się mogło że już nic ciekawszego się nie wydarzy. Tymczasem zostaliśmy zaskoczeni paradą rdzennych mieszkańców Ameryki, pokazem samolotów odrzutowych i koncertem. Obejrzeliśmy również mecz baseball’a i byliśmy na rodeo. Swój czas poświęcili nam nie tylko nasi gospodarze ale również prezes oraz dyrektorzy największej sieci restauracji „Sonic”. W centrali firmy mieliśmy okazję dowiedzieć się jak wyglądała droga do kariery poszczególnych osób oraz jak wygląda proces powstawania nowych produktów. Każdego dnia byliśmy zapraszani na wspólne posiłki do rodzin, spędzaliśmy czas tańcząc, śpiewając i grając w gry. Nie byłoby to możliwe gdyby nie zaangażowanie państwa Dawn i Marka Davis i nauczycielki z naszej szkoły pani K. Kamińskiej-Zwara.

oklahoma_1
oklahoma_1 oklahoma_1