Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta od 2012 roku. W tym roku Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Młodzież z Koła Przyjaciół Biblioteki oraz uczniowie kl. IV TI wraz z opiekunami p. U.Nastały i p. B.Paczoske, dołączyli do tego przedsięwzięcia, które odbyło się w MiPBP w Kartuzach. Spośród ośmiu nowel wybrano „Katarynkę” Bolesława Prusa. Wśród lektorów znaleźli się m.in. kierownik GOPS Jan Mazur, dyrektor Wydziału Edukacji Jolanta Tersa, Mirosława Gruba z GOPS, dyrektor Biblioteki Publicznej w Przodkowie Danuta Rzepka, dyrektor biblioteki publicznej Kazimiera Socha oraz nasza młodzież ze „Wzgórza” (Julia Sierzputowska, Natalia Makurat, Marcin Reiter, Katarzyna Dawidowska, Amelia Wrońska).

nar czyt_1
nar czyt_1 nar czyt_1
nar czyt_2
nar czyt_2 nar czyt_2
nar czyt_3
nar czyt_3 nar czyt_3
nar czyt_4
nar czyt_4 nar czyt_4
nar czyt_5
nar czyt_5 nar czyt_5
nar czyt_6
nar czyt_6 nar czyt_6
nar czyt_7
nar czyt_7 nar czyt_7
nar czyt_8
nar czyt_8 nar czyt_8