Uczniowie klasy II TI pod opieką pań: Emilii Czaja i Urszuli Nastały wzięli udział we wrześniowej odsłonie akcji „Pomorze na Morze” zorganizowanej przez Pomorski Związek Żeglarski przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

W ramach  tego przedsięwzięcia przy pięknej słonecznej pogodzie uczestnicy odbyli rejs po Zatoce Gdańskiej na słynnym jachcie morskim należącym do Związku Harcerstwa Polskiego  „Zawiszy Czarnym”. „Zawiszą” dowodził kpt. Wiktor Wróblewski, a pomagała mu załoga i wolontariusze. Uczestnicy nie byli jedynie gośćmi na pokładzie. Zobaczyli jak wygląda życie na jachcie, samodzielnie wykonywali prace pokładowe, a także poznali historię żaglowca i elementy jego wyposażenia. Następnie uczniowie wzięli udział w prezentacji dotyczącej roli i zasad działania samorządu terytorialnego. Lekcja samorządności odbyła się w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Dziękujemy p. Hannie Kajecie oraz p. Dariuszowi Olejniczakowi za pomoc w organizacji wyjazdu.

rejs_1
rejs_1 rejs_1