Drużyna Maratończyków Czytelniczych, 23 października, uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Barbarą Piórkowską,  autorką pierwszej powieści tegorocznej edycji Literackiego szlaku. Klimat Gdańska i ulicy Mariackiej, która pojawia się w przestrzeni książki oraz charakterystyka Aleksandry w autorskiej interpretacji  stały się dla uczestników projektu prawdziwą pisarską ucztą.

                Główna bohaterka Szklanki na pająki, malarka Aleksandra, opisuje świat przez poezję i barwę.  Żyje w momentach historycznych, mieszka w bloku razem z Lechem Wałęsą, chodzi z jego dziećmi do podstawówki; choruje, maluje, dojrzewa w czasach przemian politycznych.  Ale trochę to nieważne… My już wiemy dlaczegoJ Zapraszamy Was wszystkich do odkrywania różnych perspektyw literackich.

  

s aut_1
s aut_1 s aut_1
s aut_2
s aut_2 s aut_2
s aut_3
s aut_3 s aut_3
s aut_4
s aut_4 s aut_4
s aut_5
s aut_5 s aut_5