Joanna Łaszewska i Ewelina Pupacz z Technikum Ekonomicznego zostały 
finalistkami V Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

W Zespole Szkół Ekonomicznych nr 2 w Krakowie, w grudniu 2019 odbył   się finał V O WiUHM, do którego zakwalifikowało się 65 uczniów ze szkół ekonomicznych z całej Polski.

Joanna Łaszewska z kl. IV TE i Ewelina Pupacz z kl. II TE pokonały w dwóch poprzedzających etapach tej olimpiady ponad 2300 uczniów z 87 szkół z całej Polski. Podczas dwudniowej olimpiady, uczennice zmagały się z testem, którego połowa pytań była w języku angielskim oraz z zadaniami praktycznymi
z wykorzystaniem Excela i trudnymi pytaniami teoretycznymi.

 Zadania zawierały pytania z tematu przewodniego olimpiady tj. „Gospodarstwo domowe jako podmiot ekonomiczny gospodarki narodowej” oraz wiele zagadnień z szeroko pojętej ekonomii i przedsiębiorczości, statystyki, marketingu, prawa, ubezpieczeń ZUS  oraz rachunkowości.

Joanna i Ewelina zdobyły cenne  tytuły finalistek olimpiady zamieszczonej na liście MEN, co zwalnia z części pisemnej  egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, w przypadku Eweliny z obu egzaminów AU.35, AU36, natomiast, Joanna otrzymała ponowne zwolnienie z A 36, gdyż w ubiegłym roku szkolnym  osiągnęła podobny sukces. Uczennice, też zdobyły kompetencje do ubiegania się o wszystkie możliwe stypendia naukowe a dla szkoły zdobyły cenne punkty w ogólnopolskim rankingu  szkół w Tygodnika Perspektywy.

Należy wspomnieć, że ZSZiO w Kartuzach było organizatorem etapu okręgowego, w którym  wyróżnienie za wysokie wyniki otrzymali Krzysztof Czaja, Anita Krefta i Marcin Zielonka z kl. III TE.  

Organizacją i przygotowaniem uczniów do trzech etapów tej olimpiady zajmowała się Pani Małgorzata Klasa we współpracy z Panią Joanną Wenta, natomiast podczas wyjazdu opiekę sprawowała Pani Elżbieta Kowalewska.

Joasi i Ewelinie oraz pozostałym wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  Jesteśmy z Was dumni.

 

1
1 1
2
2 2
3
3 3