Jak co roku miesięcznik Perspektywy opublikował ranking najlepszych szkół w kraju. Wśród techników najwyżej sklasyfikowano  nasze Technikum nr 2  - na 93. miejscu
w Polsce i 7. w województwie, otrzymaliśmy tym samym po raz kolejny tytuł Złotej Szkoły!

Ranking Perspektyw prezentuje 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników w Polsce. Uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2019 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej.W rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz wyniki wszystkich egzaminów zawodowych.

Wśród techników powiatu wyróżniają się jeszcze: Technikum im. Książąt Pomorskich z Żukowa, które  uplasowało się na 224. pozycji w Polsce i 16. na Pomorzu - przyznano mu znak jakości "Srebrnej Szkoły". Na 347. miejscu w ogólnopolskim rankingu i 22. miejscu na Pomorzu znalazło się Technikum w Sierakowicach. W tym roku sierakowickie technikum otrzymało znak Brązowej Szkoły.

 Jeśli chodzi o licea, to po raz pierwszy w rankingu wojewódzkim znalazło się też nasze III LO  "na Wzgórzu". Zajęliśmy 61. miejsce w województwie pomorskim. Wśród liceów z powiatu kartuskiego w zestawieniu ogólnopolskim  na  669 pozycji oraz 36. miejscu na Pomorzu znajduje się I LO im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach, które otrzymało  znak jakości "Brązowej Szkoły”.