Praktyki uczniów z Francji

Czteroosobowa grupa uczniów z liceum Jean Capelle w Bergerac we Francji w składzie: Daisy Steer, Zahra Ratbi, Jean-Frédéric Pourtales i Yassine Koanda rozpoczęła praktyki zawodowe w kartuskich sklepach odzieżowych i obuwniczych. Ich staż trwa w dniach 23 listopada – 18 grudnia 2015 roku. Przyjechali do Polski pod opieką swojej nauczycielki, pani Barbary Carricaburu. Uczniowie z Bergerac mogli przybyć na staż do Kartuz dzięki udziałowi w projekcie Erasmus+, sfinansowanym ze środków Unii Europejskiej. Każdy z francuskich uczniów ma „opiekunkę” - uczennicę klasy II TE z ZSZiO w Kartuzach. Pracują w parach w sklepach:

• odzieżowych – Salon odzieży damskiej&męskiej na ul. Parkowej 10 oraz Moda Damska i Męska na ul. Rynek 5d,
  • obuwniczym – I love shoes  na ul. Rynek 5a,
  • sportowym – ABA Sport na ul. Kościuszki 22.

Podczas pracy w sklepach wszyscy praktykanci zajmowali się m. in. przyjmowaniem dostaw, zmianą wyglądu wystawy, porządkowaniem ubrań,akcesoriów, butów i sprzętu na półkach
i wieszakach oraz dbaniem o dobry wygląd sali sprzedażowej. Jednocześnie często pomagali klientom w szukaniu potrzebnych im rzeczy.

Wszyscy bardzo się starają, aby klienci przychodzący do ich sklepów byli zadowoleni
z obsługi, a pracodawcy - z wykonanej przez nich pracy. Oczywiście problem pozostaje w komunikacji, ale w tym pomagają polskie praktykantki. Uczniowie
z Francji chętnie uczą się podstawowych zwrotów w języku polskim, co zawsze jest nową umiejętnością.

praktyki_fr_1
praktyki_fr_1 praktyki_fr_1