11:11 – ZSZiO śpiewa HYMN... Dostojna i wzniosła chwila.

Jeszcze w uszach wybrzmiewają nuty hymnu, a na sali słychać znajome dźwięki -  krokiem poloneza wkraczają przyszli maturzyści, którzy prezentują układ taneczny; witani i żegnani burzą braw. Teraz czas na montaż słowno – muzyczny…. artyści przypominają losy naszej Ojczyzny: bolesny upadek, życie w niewoli, zrywy powstańcze i RADOSNE ODRODZENIE!!! Obraz, słowo, muzyka wszystko działa na zmysły. Widzowie wędrują po kartach historii, tak samo jak wykonawcy, następuje wspaniała integracja wszystkich uczestników i widzów. Na koniec wybrzmiewa utwór „Wolność”...

Tak, WOLNOŚĆ -  to coś co trzeba szanować, kochać i nie wolno oddać.

Wszystkiego NAJ NAJNAJ POLSKO na te STO LAT!

Ten apel, to kulminacja działań i zdarzeń mających miejsce tego dnia w naszej szkole. Młodzież już od godziny ósmej brała udział w konkursie piosenki, poezji, stawała w szranki turniejowe oraz rywalizowała w grze historycznej. Pieczę nad działaniami konkursowymi pełniła p. Marlena; montaż słowno – muzyczny powstał pod czujnym okiem p. Dominiki
i Justyny; szlify taneczne nadał p. Rafał; w składach jurorskich pracowały panie: Joanna wicedyrektor; Justyna pedagog; Dominika, Beata, Justyna artystyczno – polonistyczne dusze; Urszula, człowiek orkiestra oraz Marlena, lokalny histeryk od różnorodnych zadań.

TO JESZCZE NIE JEST KONIEC ;) dopiero w styczniu podsumowanie szkolnego projektu „Rok dla Niepodległej”

mmk

apel_1