W dwudniowym obozie naukowym we Władysławowie uczestniczyła klasa I LOb oraz I LOd z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach. Grafik edukacyjny łączył zajęcia m.in. z dziedziny dziennikarstwa, biologii oraz sportu zgodnie z profilami klas uczniów.
Zajęcia dydaktyczne rozpoczęły się 21 maja w Domu Rybaka. To monumentalna budowla w stylu socrealizmu z lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia, zbudowana została jako hotel dla rybaków. Jej wysoka, strzelista wieża jest punktem charakterystycznym Władysławowa. Dom Rybaka to dzisiaj siedziba władz miasta. Na pierwszym piętrze udostępniona jest do zwiedzania wystawa marynistycznej rzeźby Leona Golli oraz fotograficzna poświęcona miastu dawniej i dziś. Budynek znajduje się przy porcie rybackim z lat trzydziestych XX wieku. Wieża jest doskonałym punktem widokowym na Zatokę Pucką, Półwysep Helski i klifowe wybrzeże aż do Rozewia. Taras widokowy jest na wysokości 45 metrów.
W Muzeum Motyli uczniowie podziwiali ponad 400 gablot entomologicznych w których łącznie znajduje się ponad 6000 sztuk owadów i motyli. Na wystawie licealiści obejrzeli najcenniejsze, najładniejsze i najciekawsze motyle i owady z całego świata.
Magiczny Zawrót Głowy to kolejne miejsce gdzie organizatorki wyjazdu: Pani Jolanta Stankowska, Pani Marta Furman oraz Pani Barbara Brzostowska zaproponowały uczniom nietypową lekcje. Licealiści odkrywali tajemnice iluzji optycznych, paradoksów, dziwnych obrazów i zabawnych trików. Obejrzeli zabawki optyczne z XIX wieku i zasadę działania Zoetropu - pierwszego na świecie zmieniacza obrazów.
Wieczorem uczniowie z klasy I LOb oraz I LOd udali się na długi spacer Wąwozem Chłapowskim. Rezerwat przyrody Dolina Chłapowska czyli Wąwóz Chłapowski - Rudnik zajmuje powierzchnię 24,83 ha i jest to krajobrazowy rezerwat przyrody. Wąwóz, zwany również Rudnikiem, zaczyna się we wsi Chłapowo, a kończy nad Bałtykiem. Idąc nim napotkaliśmy na ciekawy tunel pod ulicą, a wychodząc z niego trafiliśmy na piękną nadbałtycką plażę, którą od lądu oddzielają wysokie klify. Z tym miejscem związana jest również legenda, która głosi, że w czasach gdy naszą ziemię najechali Szwedzi właśnie tu, w Wąwozie Chłapowskim, miano zorganizować na nich zasadzkę. W wyniku rzezi ziemia tu została zabarwiona na rudo-czerwony kolor, a okolicę nazwano Rudnik. W rzeczywistości to zabarwienie powodują wody gruntowe o dużej zawartości związków żelaza.
Późnym wieczorem uczniowie spotkali się przy ognisku. Właściciele pensjonatu „Lazur” przygotował pyszne sałatki i kiełbaski. Uczniowie integrowali się przy dźwiękach gitary, śpiewając, tańcząc i organizując różnorodne rozrywki sportowe.
Kolejnego dnia wszyscy udaliśmy się do centrum Władysławowa podziwiać Aleję Gwiazd Sportu, która powstała w 2000 roku We Władysławowie. W sposób szczególny honoruje zasłużonych dla sportu, pokazuje i przybliża sylwetki ludzi ciężkiej pracy, talentu i międzynarodowych sukcesów sportowych. Aleja jest zwierciadłem ponad stuletniej historii polskiego sportu. Uczniowie III LO w Kartuzach na zakończenie obozu mieli okazje doświadczyć niesamowitych emocji. Licealiści przeszli szkolenie z użycia uprzęży wspinaczkowej. Po pomyślnym zaliczeniu kursu rozpoczęli ekscytującą, ale niełatwą wyprawę po szlaku parku linowego. Pokonywali sznurkowe drabiny, wiszące belki i wiele innych przeszkód walcząc jednocześnie z własnymi słabościami i strachem.