Szkolenie z pierwszej pomocy dla uczniów ZSZiO

Szkolenie z pierwszej pomocy w ZSZiO w Kartuzach przybliżyło młodzieży zasady ratowania życia. Inicjatywę zorganizowało Stowarzyszenie dla Rozwoju Edukacji przy ZSZiO w Kartuzach w ramach projektu współfinansowanego przez Powiat Kartuski, a przeprowadziła je firma Linkmed. Szkolenia z pierwszej pomocy dla uczniów przełamują barierę lęku przed działaniem, uczą prawidłowego wzywania służb ratunkowych i budują odpowiedzialną postawę. Dają one praktyczną wiedzę, dzięki której młodzież może uratować ludzkie życie w sytuacjach nagłego zagrożenia, zanim przybędzie pogotowie. Wiedza o tym, jak udzielić pierwszej pomocy powinna być w społeczeństwie popularyzowana już od najmłodszych lat. Jeżeli jakieś umiejętności nie są regularnie trenowane, najzwyczajniej w świecie ulatują z pamięci. Oznacza to, że im wcześniej rozpocznie się nauczanie pierwszej pomocy, tym więcej razy informacje te zostaną powtórzone, a co za tym idzie – lepiej zapamiętane. Zorganizowanie warsztatów pierwszej pomocy w szkole to ważna inwestycja w bezpieczeństwo, rozwój oraz przyszłość uczniów. Dzięki warsztatom młodzież zyskuje nie tylko wiedzę oraz umiejętności mogące uratować życie, ale przed wszystkim rozwijają swoją wrażliwość na drugiego człowieka.

Koordynatorem projektu jest Ewa Plichta