W dniu 29.IX. 2023 roku w Rumii, delegacja uczniów , Natalia Tondytko, Kornelia Kurs, Artur Pobłocki wraz z opiekunem p. Rafałem Makurat uczestniczyli w jubileuszowej gali podsumowującej rywalizację sportową szkół ponadpodstawowych w województwie pomorskim. Nasza szkoła już po raz trzeci w klasyfikacji generalnej uplasowała się w czołowej dziesiątce ze wszystkich szkół „ średnich” województwa pomorskiego. W roku szkolnym 2022/2023 było to X miejsce. Tak dobry wynik świadczy o systematyczności udziału oraz wysokich miejscach zajmowanych przez uczniów ZSZ i O w Kartuzach w licznych dyscyplinach sportowych w ramach Licealiady Województwa Pomorskiego. Ponadto „ Wzgórze” otrzymało od WSZS w Gdańsku podziękowanie za wieloletnią działalność w sporcie szkolnym.