4 kwietnia miało miejsce spotkanie literackie w Kaszubskim Centrum Kultury w Kartuzach. Spotkanie zostało zorganizowanie z inicjatywy zespołu projektu "Sztuka nas łączy", realizowany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady - Zwolnieni z Teorii. Uczniowie ze Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach mieli okazję posłuchać żywego podcastu z gośćmi: Panią Marią Bujak (autorka książki "Akademia magii") oraz Panią Natalią Zamecką (osoba działająca w bookmediach).

Wydarzenie miało na celu poszerzenie wiedzy na temat literatury i przekazanie mieszkańcom powiatu kartuskiego, jak dużą rolę sztuka odgrywa w naszym życiu. Ponadto głównym zadaniem zespołu było zwalczenie współczesnego problemu, czyli: zmniejszająca się liczba czytelników.

Częścią przedsięwzięcia była gala dwóch powiatowych konkursów pod patronatem Pana Starosty Kartuz. Zespół projektu zorganizował konkurs literacki i fotograficzny. Uczestnicy wykazali się wielką kreatywnością i profesjonalizmem. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Wszystkie akcje w ramach działalności projektu mogły odbyć się dzięki Starostwu Powiatowemu w Kartuzach i innym partnerom oraz sponsorom. Za każdą okazaną pomoc i wsparcie ogromnie dziękujemy!

1
1 1
2
2 2
3
3 3
 

III Liceum Ogólnokształcące nauka trwa 4 lata

Technikum Nr 2 nauka trwa 5 lat

Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1 nauka trwa 3 lata