10 kwietnia w Muzeum Kaszubskim zostały przeprowadzone warsztaty dla uczniów klas trzecich ze  Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach. Warsztaty poprowadziły we współpracy, dwie grupy projektowe uczniów z ZSZiO realizujące projekty społeczne w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii pod opieką p. Iwony Cyrockiej przy wsparciu p. Marleny Meisner - Kwiatkowskiej

Projekt "Zapisane", który skupia się na wsparciu rozwoju intelektualnego przede wszystkim dzieci i młodzieży. W muzeum kaszubskim zorganizowali zajęcia, które poszerzyły  wiedzę uczniów w zakresie technik nauki, poprawnej pisowni, estetycznego sporządzania notatek oraz stylów pisma.

Natomiast projekt "Kaszebe LEBE", którego głównym celem  jest ukazanie młodzieży piękna naszego regionu poprzez dorobek, tradycję, kulturę a to wszystko przy wykorzystaniu eksponatów zgromadzonych w Muzeum Kaszubskim. Krótko mówiąc, na luzie przybliżamy dzieciom i młodzieży dorobek Kaszubów.  Są to już kolejne działania obu grup, które możemy na bieżąco oglądać na ich social mediach!

Instagram Zapisane: zapisane_zzt

Instagram Kaszebe LEBE: kaszebe_lebe

img_0843 copy
img_0843 copy img_0843 copy
img_0849 copy
img_0849 copy img_0849 copy
img_0851 copy
img_0851 copy img_0851 copy

III Liceum Ogólnokształcące nauka trwa 4 lata

Technikum Nr 2 nauka trwa 5 lat

Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1 nauka trwa 3 lata