III edycja projektu „Szkoła dobrego zachowania” – zakończona !

         Apelem podsumowującym, zakończyliśmy trzecią  edycję projektu „Szkoła dobrego wychowania” oraz Miesiąc Profilaktyki: „Profilaktyczne zachowania są podstawą zdrowego funkcjonowania”. W ramach projektu zrealizowaliśmy następujące zadania: zajęcia warsztatowe dotyczące zagadnień „savoir vivre’u” prowadzone przez zwycięzców poprzednich edycji projektu uczniów z kl. II LO”D” i III TOR; zajęcia praktyczne z zachowania się przy stole – zorganizowane w restauracji „Złota Jesień” oraz zajęcia z wizażystką. Samorząd Szkolny, zorganizował 29 marca „elementy regionalne” – jako dzień tematyczny, kładący nacisk na regionalny elegancki strój.

W ramach projektu, młodzież uczestniczyła także w konkursach tematycznych:

- „konkurs na królewicza i królewną- para, która promowała region” – konkurs na plakat dla klas pierwszych i drugich;

            Laureaci: klasa I LO”C”, II LO”D”, II TH i I TI oraz wyróżnienie dla klasy I TOR,I LO”D” i I Branżowej;

- „Mistrz savoir vivre” – to zmagania teoretyczne, polegające na rozwiązaniu testu oraz praktyczne: nakrycie stołu, dobór stroju do okoliczności itp.

Laureaci: tytuł „Szkolnego Mistrza savoir vivre” otrzymała klasa I TE; drugie miejsce klasa I Branżowa; trzecie - I TOI;

- „Savoir vivre na co dzień – garść zasad”, „ Region- znam go” – konkurs na opracowanie scenariusza  zajęć warsztatowych

            Laureaci: II LO”D”, III TOR.

- Ogólnopolski Konkurs Savoir vivre na co dzień – udział wzięło 44 uczniów;

            Trzeba przyznać, że projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem młodzieży, która ugruntowała znane już sobie zagadnienia oraz zdobyła nową wiedzę, potrzebną w życiu codziennym i na rynku pracy. Ważnym elementem w realizacji zadań było wsparcie ze strony wychowawców. Koordynatorami działań były panie Justyna Kluge, Marlena Meisner – Kwiatkowska, Iwona Cyrocka oraz Samorząd Szkolny i Zespół Wychowawczy.

            W ramach Miesiąca Profilaktyki, młodzież uczestniczyła w różnych warsztatach, pogadankach dotyczących profilaktyki zdrowia i zachowań ryzykownych. Szkoła współpracowała w tym zakresie z instytucjami i fundacjami, m. in. Klubem Abstynenta w Kartuzach, Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Kartuzach;  „Podstępne WZW” i „Znamię, znam je?”

 

_dsc0305
_dsc0305 _dsc0305
_dsc0308
_dsc0308 _dsc0308
_dsc0320
_dsc0320 _dsc0320
_dsc0329
_dsc0329 _dsc0329
_dsc0356
_dsc0356 _dsc0356
_dsc0366
_dsc0366 _dsc0366
_dsc0374
_dsc0374 _dsc0374
_dsc0386
_dsc0386 _dsc0386

SZKOŁA DOBREGO WYCHOWANIA 2018/2019

W roku szkolnym 2016/2017, ZSZiO uzyskało tytuł „Szkoła dobrego wychowania” , co jest efektem realizacji projektu. Dążąc do uwrażliwienia na zasady dobrego wychowania, jakie powinny obowiązywać we wzajemnych relacjach społecznych: w towarzystwie rówieśników, wobec osób starszych zarówno w domu, jak i w miejscu publicznym, w sytuacjach towarzyskich, jak i oficjalnych, kontynuujemy zadania związane z tym zagadnieniem. Rozpoczynamy III edycję programu wzbogaconą o watki regionalne.

W roku szkolnym 2018/2019 zostaną przeprowadzone następujące zadania:

Lp.

zadania

klasy

czas realizacji

1.

Dekoracja świateczna.

pierwsze i kończące (pozostałe, chętni)

grudzień

2.

Warsztaty na gddw

pierwsze

od 11 marca

3.

Konkurs o tytuł „Mistrz savoir vivre”

9 kwiecień aula

4.

Plakat promujący region

pierwsze i drugie

do 15 marca

5.

Dzień tematyczny

wszystkie

marzec

6.

„Savoir vivre na co dzień – garść zasad”

„Region – znam go”

wszystkie drugie
i trzecie techn.

do 15 marca

7.

Ogólnopolski Konkurs „Savoir vivre na co dzień”

laureaci poprzedniej edycji

zgodnie z harmonogramem

8.

Prezentacja savoir vivre przy stole

pierwsze

kwiecień

9.

Warsztaty makijażu

chętni

 

 


 

KONKURS „Dekoracja stołu świątecznego”

W ramach realizacji trzeciej edycji projektu „Szkoła Dobrego Wychowania”, został przeprowadzony konkurs: „Dekoracja stołu świątecznego”. Celem konkursu było świadome uczestnictwo i kultywowanie tradycji kraju i regionu, kształtowanie poczucia estetyki, współpracy oraz promowanie twórczości artystycznej i rozwijanie ekspresji młodzieży. 
W konkursie obowiązkowo brały udział klasy pierwsze oraz maturalne, natomiast pozostałe mogły również przystąpić do rywalizacji. Jury w składzie: p. dyrektor 
J. Stencel, p. J. Kluge oraz p. J. Kosanecka miały nie łatwe zadanie żeby wyłonić laureatów. Trzeba przyznać, że uczniowie mocno się zaangażowali i przygotowali ciekawe kompozycje,  które mogą być inspiracją dla innych.

Laureaci:

 I miejsce – III TOR i IV TOR

II miejsce – III TI i II LOc

III miejsce – III TH, I LOc i IV TE

wyróżnienie przyznano – I TI i II TI  

mmk

k_sw_1
k_sw_1 k_sw_1
k_sw_2
k_sw_2 k_sw_2
k_sw_3
k_sw_3 k_sw_3
k_sw_4
k_sw_4 k_sw_4
k_sw_5
k_sw_5 k_sw_5
k_sw_6
k_sw_6 k_sw_6

III Liceum Ogólnokształcące nauka trwa 4 lata

Technikum Nr 2 nauka trwa 5 lat

Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1 nauka trwa 3 lata