2 czerwca 2021r. odbył się w ZSZiO w Kartuzach finał XI Powiatowego Konkursu ABC MŁODEGO EKONOMISTY zorganizowany przez Stowarzyszenie dla Rozwoju Edukacji przy ZSZiO w Kartuzach. Bieżąca edycja, ze względu na sytuację epidemiologiczną, odbyła się w formie zdalnej. W finale tego konkursu uczestniczyło 92 uczniów z 18 szkół podstawowych  powiatu kartuskiego tj. z: Klukowej Huty,  Miechucina, Kiełpina, Pomieczyna, Sulęczyna, Sierakowic – SP nr 1 i SP nr 2, Łyśniewa Sierakowickiego, Dzierżążna, Mojusza, Mściszewic, Żukowa, Kamienicy Królewskiej, Brodnicy Górnej,  Goręczyna, Łapalic,  Egiertowa oraz SP nr 2 z Kartuz.

Test finałowy składał się z 50 pytań obejmujących zagadnienia związane z ekonomią, finansami i przedsiębiorczością.

W klasyfikacji indywidualnej najlepsze wyniki uzyskali:

Lp.

Imię i nazwisko uczestnika

Adrianna Stal

Szkoła Podstawowa w Kamienicy Królewskiej

Julia Peta

Szkoła Posatawowa nr 2 w Żukowie

Bartłomiej Żebrowski

Szkoła Posatawowa nr 2 w Żukowie

W klasyfikacji zespołowej:

I miejsceSzkoła Podstawowa w Kiełpinie

II miejsceSzkoła Podstawowa nr 2 w Żukowie

III miejsce Szkoła Podstawowa w Egiertowie

ABC Młodego Ekonomisty to projekt realizowany przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Kartuzach i lokalnych przedsiębiorców.