W dniach 15-16 grudnia 2022 w Zespole Szkół nr 8 im. St. Staszica w Szczecinie odbył się finał ogólnopolski VIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich.

Adrian Gosz, jako jedyny z naszej szkoły, dotarł do finału tej olimpiady, wygrywając etap szkolny i okręgowy.

W finale uczestniczyło 64 najlepszych uczniów w kraju z 42 szkół ponadpodstawowych z całej Polski.

Jest to duże wyróżnienie i osiągnięcie Adriana, które daje  uczniowi zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, kwalifikuje do dostępnych stypendiów naukowych, a dla szkoły punkty w rankingu najlepszych szkół zawodowych w Polsce.

W pierwszym dniu finaliści zmagali się z testem wiedzy obejmującym pytania w języku polskim i angielski oraz wykonywali zadania praktyczne z wykorzystaniem programu komputerowego Excel. W drugim dniu najlepszych 10 uczniów musiało wykazać się szeroka wiedzą ekonomiczną przed Jury i publicznością. Wiele pytań dotyczyło tematu wiodącego tegorocznej edycji , które brzmiało „Funkcjonowanie gospodarki w dobie kryzysu energetycznego”

Głównym organizatorem Olimpiady WiUM jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy a współorganizatorem Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie, Patronat naukowy objęła Politechnika Koszalińska, Patronat Honorowy pełnił Prezydent Miasta Szczecin.

Adrianowi  Gosz, który jest wyróżniającym uczniem kl. IV TEg, gratulujemy osiągnięcia i życzymy zrealizowania wszystkich planów.

Opiekun Naukowy Małgorzata Klasa