Projekt społeczny {lovelace} realizowany przez uczniów: Eryka Marszałkowskiego, Pawła Stenzel i Julię Plichta pod opieką p. Iwony Cyrockiej w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii ma na celu zachęcenie młodych osób do nauki programowania i poznawania nowych technologii.

- Głównym celem naszego projektu jest dotarcie do uczniów w wieku 11-20 lat, którzy uczą się na terenie powiatu kartuskiego. Są to młodzi ludzie, którzy wychowują się od najmłodszych lat „ze smartfonem w ręku”. Osoby w wieku szkolnym lubią się rozwijać i są bardzo kreatywne, ale przez nadmiar teorii oraz pustych informacji w internecie często są znudzone i tracą koncentrację. Chcemy pokazać im jak można przełożyć ich umiejętności technologiczne na pozytywne efekty dla nich oraz społeczeństwa - podkreślają autorzy projektu

Młodzież podkreśla, że ich projekt powstał ze względu na chęć pomocy uczniom w korzystaniu z nowych technologii.

- W czasach, w których aktualni uczniowie będą wchodzić na rynek pracy praktycznie wszędzie będzie wymagana wiedza informatyczna. Po części już tak jest, a w przyszłości pożądanie tej wiedzy będzie znacznie większe. A tak naprawdę informatyka nie jest trudna, wystarczy tylko pokazać jej możliwości. - zwracają uwagę uczniowie.

Zapraszamy do odwiedzenia strony WWW projektu: lovelace.edu.pl.

Zespół {lovelace}