Uczennice klasy 3 Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach, wzięły udział  ogólnopolskiej Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii.” W ramach projektu dziewczyny podjęły próbę pomocy bezbronnym i pokrzywdzonym, przez los i ludzi, zwierzętom.
W ramach projektu pt. „One też mają znaczenie” organizowały zbiórkę artykułów niezbędnych do wsparcia schroniska „Animalsi” w Kościerzynie. Wśród zebranych darów znalazły się: karma, koce, zabawki itp.

W dniu 09.03.2023 uczennice odwiedziły Szkołę Podstawową w Przodkowie i przeprowadziły zajęcia edukacyjne dla klas 7-8. W trakcie spotkania młodzież dowiedziała się, że celem projektu jest zwiększenie świadomości społeczeństwa a przede wszystkim właśnie jego młodej części, że każdy z nas jest w pełni odpowiedzialny za zwierzę, które wziął pod opiekę. Ważnym elementem projektu jest też uwrażliwienie na krzywdę wyrządzaną tym biednym istotom, całkowicie zależnym od ludzi. Nie wolno być obojętnym wobec krzywdy i przemocy, ważna jest odpowiednia reakcja gdy jesteśmy świadkami cierpienia każdej istoty.