W dniach 9-10 marca 2023r. uczniowie  naszej szkoły wzięli udział w prelekcji „Zdrowy tryb życia”, prowadzonej przez czwórkę uczniów III Liceum Ogólnokształcącego  w Kartuzach, którzy prowadzą projekt społeczny „Turniej Kroków” w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Na zajęciach twórcy projektu  przedstawili zasady zdrowego odżywania według nowoczesnej dietetyki. Przyciągnęli uwagę ciekawostkami o aktywności fizycznej. Dodatkowo organizatorzy przygotowali quiz reasumujący całe wydarzenie. Poprzez swoje działania chcą poprawić nawyki żywieniowe i propagować aktywność fizyczną wśród dorosłych, młodzieży i dzieci.

Aby uprawiać sport, musimy się dobrze odżywiać. Z czasem podświadomie zaczynamy sięgać po zdrowe produkty.                                                                          Znacie już powody, dla których powstał ten projekt.

A teraz po prostu zacznij się ruszać!
 Nie czekaj na jutro, nowy tydzień lub kolejny rok!