W szkołach podstawowych na terenie powiatu kartuskiego odbywają się warsztaty projektu {lovelace} w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Przez ostatnie dwa tygodnie na terenie powiatu kartuskiego uczniowie z Technikum nr 2 w Kartuzach (Eryk Marszałkowski, Julia Plichta, Paweł Stenzel) przeprowadzali zajęcia
z programowania w szkołach podstawowych oraz średnich. Wzięło w nich udział prawie 600 osób.

Warsztaty składają się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Na pierwszej z nich uczestnicy mogą się dowiedzieć co to jest Arduino, jak z niego korzystać oraz w jaki sposób napisać swój własny program. Na kolejnej części uczniowie mają możliwość przetestować świeżo nabytą wiedzę w praktyce pod okiem organizatorów projektu.

Tegoroczna edycja projektu społecznego {lovelace} dobiegła końca. Jednak możliwe, że to nie koniec ich działań. - podkreśla opiekun projektu p. Iwona Cyrocka.

Zespół {lovelace}