Projekt Segregowisko – pod patronatem naszego Stowarzyszenia - w ciągu ostatnich dwóch tygodni realizował swoje kolejne działania. Zorganizowali warsztaty z leśniczym  z Nadleśnictwa Kartuzy,
w którym wzięli udział zainteresowani uczniowie z kilku klas. Pan Marcin  opowiedział uczniom jak wygląda praca opiekuna lasu. Okazuje się, że lasy mają ogromne znaczenie dla klimatu, gospodarki, pełnią funkcje ochronne, są też miejscem do wypoczynku, rekreacji, siedliskiem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Niestety wciąż wiele ludzi pozbywa się śmieci zostawiając je w lasach,
a rocznie jest to nawet kilka ton odpadów.  

Zainspirowana młodzież z Segregowiska, aby jeszcze bardziej uświadomić młodych ludzi, zorganizowała warsztaty, w których sama edukowała o ekologii, w tym o sposobach segregacji odpadów.

Segregacja umożliwia wyselekcjonowanie z nich surowców wtórnych i skierowanie ich do zakładów zajmujących się odzyskiem oraz recyklingiem. Niemniej segregowanie, to czynność, której musimy się nauczyć, a zdobywanie wiedzy nie zawsze przychodzi łatwo i wiąże się z popełnianiem błędów… i tu warto przypomnieć o akcji zespołu czyli zbiórce makulatury – zebraliśmy w szkole ponad tonę makulatury!!

Opiekun projektu pani Iwona Cyrocka podkreśla, że działania projektu Segregowisko to przykład kampanii informacyjno-edukacyjnej na temat zasad segregowania odpadów, zachęcają one do podjęcia tego wyzwania, obiecując, że przy odrobinie wysiłku staniemy się w tym mistrzami.

W warsztatach wzięło udział ponad 200 uczniów, a całość zakończyła się konkursem wiedzy. Laureatom gratulujemy!!

Zespól Segregowisko

1
1 1
2
2 2
3
3 3
4
4 4
5
5 5
6
6 6

III Liceum Ogólnokształcące nauka trwa 4 lata

Technikum Nr 2 nauka trwa 5 lat

Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1 nauka trwa 3 lata