Arduino to popularna platforma programistyczna świata o otwartym kodzie źródłowym, oparta na łatwym w użyciu sprzęcie i oprogramowaniu. {lovelace} pokazuje jak to działa. Przez ostatnie dwa tygodnie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach z programowania. Zajęcia były prowadzone w ramach projektu społecznego {lovelace} realizowanego w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii: Julkę, Eryka i Pawła z klasy 3 TI. Dzięki warsztatom uczniowie dowiedzieli się czym jest Arduino, jak z niego korzystać oraz w jaki sposób napisać swój własny program. Mogli przetestować świeżo nabytą wiedzę w praktyce pod okiem organizatorów projektu. Założyciele projektu mówią o tym co projekt wniósł do ich życia.

Dzięki projektowi nauczyliśmy się jak wygląda zarządzanie własnym przedsięwzięciem.  Dowiedzieliśmy się w jaki sposób pozyskać sponsorów i partnerów. Podczas prowadzenie projektu udało nam się nawiązać nowe znajomości, które mogą nam się przydać w przyszłości. Chcielibyśmy zachęcić każdego do próby stworzenia własnego projektu ze ,,Zwolnionych z Teorii”, ponieważ jest to ciekawe doświadczenie, które bardzo rozwija. Dziękujemy również opiekunowi projektu p. Iwonie Cyrockiej, która dała nam dużą motywację do działania.
Bardzo dziękujemy!